S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Јавен Оглас за учество во програмата Општинско Корисна Работа 2016

Општина Rесен во прилог го објавува јавниот оглас за вклучување на евидентирани невработени лица во програмата за Oпштинско Kорисна Rабота за 2016 година.

Огласот може да го погледнете тука:

 

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.