S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Во Сливница ќе се одржи пливачки маратон

По Илинденскиот пливачки маратон, кој се одржа во Охрид, во недела на 14.08.2016 година  на програмата е и второто натпреварување од Македонскиот Куп во пливање, кое ќе се оддржи во водите на Преспанското езеро.

 

Младите натпреварувачки ќе стартуваат од Сливница од плажата Конект , а учество ќе земат пливачи и пливачки од сите клубови од цела Македонија.

Пливачкиот маратон „Преспански Куп 2016", кој ќе се оддржи во недела ќе се плива на патека долга од 2,5 километри.Организатори се пливачката Федерација на Македонија во соработка со Општина Ресен

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.