S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Доделени клучевите од 18 станови во Ресен на социјално ранливи категории граѓани

Претставници на регионалната Дирекција на ЈП за стопанисување со станбен и деловен простор од Битола , денес извршија примопредавање на клучевите од становите во новоизградената станбена зграда во Ресен, наменета за лица и семејства од социјално ранливи категории.

 

На чинот на доделувањето на клучевите на 18-те семејства кои од денес го реализираат своето станарско право во објектот, присуствуваше и Градоначалникот на Општина Ресен д-р Ѓоко Стрезовски.

 

Видно возбудени и среќни , членовите на семејствата изразија голема благодарност до Владатата на Република Македонија и сите надлежни институции кои беа дел од процесот на изградбата и доделувањето на становите на социјално ранливите категории  лица во Ресен.

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.