S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Јавен Повик за доставување барања за исплата на средства од Програмата за финасиска подршка на руралниот развој за 2016

Врз основа на член 7, алинеја 9 од Законот за основање на Агенција за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој („Службен весник“ на Република Македонија број 72/07, 5/09 43/14, 193/15 и 39/16), Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руалниот развој го објавува следниот :ЈАВЕН ПОВИК бр. 0 8 / 201 6 за доставување на барања за исплата на средства од Програмата за финансиска поддршка на руралниот развој за 2016 година .

 

Апликациите по Јавниот Повик може да се достават до 30.09.2016 година. Во продолжение целосно јавниот повик може да го видите ТУКА

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.