S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Во среда ќе се одржи манифестацијата Најдобри од Најдобрите

Во среда на 31.08.2016 година со почеток во 19 ч и 30 мин. во ресенскиот Амфитеатар ,во  организација на СОУ Цар Самоил- Ресен и  Општина Ресен ќе се  одржи манифестацијата Најдобри од најдобрите.

 

На оваа манифестација на свечен начин на ресенските матуранти кои своето средно образование го завршија во учебната 2012/2016  година  ќе им бидат  доделени дипломите за завршено средно образование и традиционално на оваа манифестација ќе бидат  прогласени и оние ученици од оваа генерација кои во изминатите четири години покажаа најсолидни резултати и успеси и кои заслужено ќе го понесат  епитетот Најдобри од најдобрите

 

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.