S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

РК Преспа игра бараж за влез во Супер Лига

Во Четврток, 8 септември, ресенската ракометна гордост РК Преспа игра бараж натпревар против екипата на РК Металург 2 за враќање во најелитното ракометно натпреварување во Република Македонија – Супер Лигата.

 

Натпреварот ќе се игра на неутрален терен во Прилеп, па затоа клубот организира превоз за сите заинтересирани навивачи кои се подготвени да ја бодрат РК Преспа на овој натпревар. Тргнувањето е во 16 часот од Ресторан “Вито” (заден влез на Спортската сала во Ресен).

Временска прогноза

Resen

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.