S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Со полагање на свежо цвеќе во Ресен одбележан 11 Октомври

По повод Националниот празник на Република Македонија , 11 Октомври - Денот на Народното Востание , денеска во Ресен на Споменикот на револуцијата на градскиот плоштад "Цар Самоил "  беше положено свежо цвеќе од страна на делегација на локалната самоуправа предводена од Градоначалникот на Општина Ресен д-р Ѓоко Стрезовски и Претседателот на Совет Методија Пашковски. Исто така на чествувањето на овој ден на ресенскиот плоштад свежо цвеќе положи и делегација на Општинскиот Одбор на Сојузот на Борците од Народно- Ослободителната Борба од Ресен .

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.