S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Честитка по повод 11 Октомври на Градоначалникот Стрезовски

По повод државен празник 11 Октомври Денот на народното востание против фашизмот и започнувањето на борбата за национално ослободување,Градоначалникот на Општина Ресен  д-р Ѓоко Стрезовски на сите граѓани од општината им го честита овој голем национален празник.

"Во македонската историја 11 Октомври е значен датум. Тој е симбол на македонскиот непокор и на вековниот стремеж за сопствена слобода, еден од темелниците на македонската самобитност и државност. Во мое име и во име на Локалната самоуправа ви го честитам овој голем празник и ви посакувам просперитет  подобра иднина и лична среќа" - истакна во честитката Градоначалникот на Општина Ресен д-р Ѓоко Стрезовски.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.