S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Аудиција во Домот на Култура Драги Тозија за проширување на театарската секција

Домот на Култура Драги Тозија од Ресен  ги повикува сите вљубеници на театарот и театарската уметност на Аудиција за проширување на тетарската секција при Домот на Култура.

 

Услови кои треба да ги исполнуваат кандидатите се; да се постари од 13 години и да се спремни за изразување на монолог, рецитација и друга точка.

Аудицијата ќе се одржи во просториите на Домот на Култура и тоа на 28.10.2016 во 17 часот и понеделник на 31.10.2016 во 17 часот.

Повеќе информации може да се добијат на телефонскиот број  077 936 895

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.