S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Известување од МЗШВ до земјоделците

   Се известуваат сите земјоделци кои поднесле барање за одржување на постоечки овошни насади ,дека согласно Програмата за финансиска поддршка во земјоделството за 2016 г.од 01.11.2016 г. може да поднесат барање за дополнителна поддршка од 2 ден/кг за предадено овошје во домашни преработувачки капацитети .

 

 Барањата за оваа мерка се поднесуваат во ПЕ на МЗШВ Ресен , секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот почнувајќи од 01.11.2016 заклучно со 25.12.2016 г.

Потребни документи :

Договор со откупувач(преработувач)

-Потврда за откупено овошје (од 26.12.2015 до 25.12.2016),

 

Со почит,

 

МЗШВ ПЕ РЕСЕН 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.