S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Милена Николовска првопласирана на општинскиот натпревар „Млади библиотекари 2016“

По одржаниот Општински натпревар „Млади библиотекари 2016“ , во организација на Општинската установа Дом на култура „Драги Тозија“ - Ресен, првопласираната ученичка Милена Николовска се стекна со право да учествува на Републичкиот натпревар „Млади библиотекари 2016“, кој оваа година се одржа во библиотеката „Гоце Делчев“ во Велес.
Милена Николовска ученичка во ОУ „Браќа Миладиновци“, под менторство на Невенка Спирова освои трето место на 17 по ред Републички натпревар „Млади библиотекари 2016“.
 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.