S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

работилница во Ресен за Интегрална заштита и примена на модели на прогноза и сигнализација на болести и штетници

Согласно компонентите од Европската Унија за  јакнење на капацитетите на институциите  за безбедност на храна , ветерина и фитосанитарна политика   ,а реализирана ОД мзшв –Скопје во соработка  со проектот за Интегрална заштита и примена на модели на прогноза и сигнализација на болести и штетници , во рамките на ЕУ директивата за заштита на растенија , на ден 9.11.2016 г. (среда ), ќе  се одржи работилница во Ресен со почеток во 11.00 до 14.00 часот во Големата Сала на Општината.

На истата ќе земат учевство меѓународни експерти –предавачи од истата област .

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.