S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Во недела Здружението Мобилност ќе реализира тематска средба во Ресен

Во Недела на 20.11.2016  во Ресторанот Две Лири во Ресен  со почеток од 10 часот ќе се одржи тематска средба поддржана од МОБИЛНОСТ Македонија ,во соработка со Општина Ресен, на која ќе се разгледуваат идните активности во делот на имплементација на целите на конвенцијата на  ОН за правата на лицата со инвалидност, преку примерите за соработка и имплементација на проектот за Општинско Корсина Работа во Ресен.

На тематската средба се очекува присуство на преставници од поголем број на здруженија од Република македонија кои ги застапуваат правата на лицата со инвалидитет , како и преставници на локални и национални институции.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.