S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

"Ден на Дрвото -Засадија својата иднина" на 30.11.2016, ќе се засадува во близина на Штрбово

Согласно Заклучокот од седницата на Владата на Република Македонија одржана на 25 ноември, а по повод спроведувањето на акцијата „Ден на дрвото - Засади ја својата иднина”, 30 ноември 2016 година (среда) е неработен ден, освен за вработените во здравствените институции, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.Во соопштението од МТСП се наведува и дека на денот на акцијата градинките треба да се со вообичаеното работно време.

Датумот за одработување на овој ден дополнително ќе биде определен.

На трериторија на Општина Ресен ќе се засадува во КО Штрбово во весноста викана Влашки Дол на површина од 20 хектари со црн и бел бор,питом костен даб и црн орев. Заинтересираните граѓани кои сакаат да учествуваат во Акцијата ќе можат да користат бесплатен превоз во 9 и 11 часот од Автобуската Станица во Ресен

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.