S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Здружението на инвалиди на трудот од Ресен со свеченост го одбележа 3-ти Декември

 Во низата на активности кои на локално ниво се одржуваа по повод 3-ти Декември Меѓународниот Ден на трудот , и Здружението на Инвалиди на Трудот на Ресен ,организираше меѓусебно дружење и мал коктел по пово меѓународниот празник.

На  02.12.2016 година 15,00 часот Гостилница Гердан, Здружението на инвалиди на трудот од Ресен, организира свеченост на која присуствуваа: Хуманитарното здружение на граѓани за лица со посебни потреби ХУМАНА ПРЕСПА, Здружението на инвалиди на трудот од Охрид, како и преставници од Актив на жени во склоп на истото здружение, граѓани од Ресен, Раководството и членови. Како спонзори кои несебично помогнаа во организацијата се: Општина Ресен, Гостилница Ѓердан, Ласко Мицале и БМ-5, Нинџата сите од Ресен, на кои  Од Здружението на Инвалиди на Трудот им се  заблагодаруваат за несебичната хуманост према нив.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.