S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Детски предновогодишен хепенинг и дочек на новата година на плоштад во Ресен

Домот  на Култура Драги Тозија од Ресен  во соработка со Општина Ресен , организираат предновогодишен хепенинг кој ќе се одржи на 30 и 31.12.2016 година на градскиот плоштад Цар Самоил во Ресен.

 

Предновогодишниот детски хепенинг ќе се одржи на 30.11.2016 со почеток од 11 часот и на него најмладите ресенчани ќе можат да ја проследат детската престава Магична потрага  по дедо Мразкако и настапот на  детскиот хор од фестифалот СИ-ДО. Настанот ќе биде збогатен и со присуство на кловнот Заги.

 

На 31.12.2016 година пак со почеток по 23 часот, граѓаните ќе можат да ја дочекаат новата 2017 година на градскиот плоштад а за нивното расположение ќе се погрижи локалниот музички состав Астра. На истекот на 2016 година пак и почетокот на 2017 година ќе биде организиран и новогодишен огномет.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.