S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Откриени извршителите на тешката кражба во поштата во Царев ДВор

     СВР  Битола, НК КР Ресен до ОЈО-Ресен, поднесе Кривична пријава против:

 

1.   М.Ш (19) од Струга, живее во с.Лабуништа,

2.   С.М (30) од Струга, живее во с.Лабуништа,

3.   А.Ш((24) од Струга, живее во с.Лабуништа,

заради постоење на основи на сомнение дека пријавените сториле кривично дело “ТЕШКА КРАЖБАказниво по чл.236 ст1и2 од КЗ на РМ.Пријавените инаку познати сторители на службите на повеќе кривични дела ,ноќта на 11/12.01.2017 годинаво с.Царев Двор Ресен ,насилно влегле во објектот на АД. Македонски Поштиод каде со употреба на сила го украле сефот од поштата заедно со пари и други документи во него по што незабележани од никого го напуштиле лице местото, со кое дејствие постои основ на сомнение дека извршиле кривично дело Тешка кражба. По добиената пријава излезено е на лице место направен е увид ,подигнати  се предмети кои се предадени на вештачење според кое вештачење утврдено е дека подигнатите траги и предмети се совпаѓаат со днк профилот на еден од  пријавените.

 

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.