S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Општина Ресен набави нови ПП Апарати за основните училишта

Денеска во петте основни училишта на територија на општина Ресен , од страна на градоначалникот на Општина Ресен д-р Ѓоко Стрезовски беше доставена против-пожарна опрема , преносни противпожарни апарати по целовремен притисок S6 . Оваа опрема според зборовите на ресенскиот градоначалник е набавена од страна на Општина Ресен во целокупна вредност од околу 50 000 денари и нистата е доставена до основните училишта со цел да ги зголеми капацитетите на овие институции во делот на заштита и безбедност во објектитге во кои се извршува настава.

 

Вкупно се набавени 23 апарати од кои по четири ќе добијат основните училишта Гоце Делчев, Мите Богоевски, Славејко Арсов и Браќа Миладиновци, а седум апарати ќе добие ОУ Димитар Влахов од Љубојно. Покрај ова во текот на годината на општината ќе изврши и сервис и на псотојните ПП апарати во сите образовни институции.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.