S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Зејоделската задруга Крани организира трибина за био-органско производство

Земјоделската Задруга Крани организира трибина во Големата сала на Општина Ресен во четврток-23 март 2017 година со почеток во 18.30 ч.

 

Трибината на која се очекува големо приуство на преспанските овоштари ќе биде на тема:"Био-органско производство во овоштарството".Предвидени презентери и гости на  трибината се Претседателот на органско произвотство во РМ,Процерт-Кавадарци,Агро биоверија (био препарати)и други.

Од Зејоделската Задруга Крани ги покануваат сите заинтересирани земјоделци да присуствуваат на трибината.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.