S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Во Петок дефиле на маски на најмладите преспанчани

По повод одбележувањето на меѓународниот ден на шегата, Општина Ресен и Домот на Култура "Драги Тозија" од Ресен во соработка со основните училишта и детската градинка во Ресен организираат предаприлско дефиле на маски кое ќе се одржи на 31 март ( петок) 2017 година.

 

Повеќе од 200 деца од основните училишта во општината и децата од детската градинка со маски ќе продефилираат низ ресенските улици во петок во 11 часот. Дефилето на маски ќе се движи од Ресенскиот сарај до градскиот плоштад " Цар Самоил" во Ресен по делови на  улиците "29 Ноември" и "11 Октомври". На градскиот плоштад пак во изведба на Модното студио Анастаија ќе се реализира детска програма.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.