S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Соопштение на Здружението на Овоштари "БЛАГОЈ А. КОТЛАРОВСКИ" Ресен

Здружението на овоштари БЛАГОЈ А. КОТЛАРОВСКИ Ресен  ги известува своите членови и сите заинтересирани земјоделци дека и во текот на оваа производна година Службата за прогноза и сигнализација – Преспа ќе работи повторно подржана од страна  Хемомак Пестициди и Syngenta – Македонија. 


Соопштениjата повторно ќе се објавуваат на facebook групата ‘Служба за прогноза и сигнализација - Преспа’, како и на нашата веб страна: 
Prespanews.com, новина оваа година е тоа што известувања по СМС порака ќе добиваат оние земјоделци кои  имаат платено чланарина во Здружението и ги имаат ажурирано своите податоци.Годишната чланарина изнесува 600 ден.

За сите потребни информации обратете се во просториите на Здружението(Киното во Ресен) или на тел.071 811 828

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.