S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Во четврток ќе се одржи Велигденски Хепенинг 2017

На 13.04.2017 година со почеток од 11 часот на Градскиот Плоштад Цар Самоил во Ресен , Општина Ресен и Домот на Култура " Драги Тозија" во соработка со основните училишта и детската градинка 11 Септември ќе ја организираат традиционалната манифестација Велигденски Хепенинг .

 

Оваа година се очекува преку штандовско презентирање на традиционални велигденски производи учество да земат преку 200 ученици од основните училишта и детската градинка. На манифестацијата ќе има и детски музички блог со настап на некој од регионалните познати детски фестивали.

Манифестацијата Велигденски Хепенинг ја има следнава агенда:

11.00 Вовед и поздравни обраќања

11.15 Детски Музички Блок

11.00-12.00 Штандовска презентација на традиционални велигденски производи

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.