S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Едукативно-еколошка престава Зелена Планета утре во Ресен

Општина Ресен во соработка со колективниот постапувач за електронски отпад Нулта Отпад утре во големата сала на Општина Ресен со почеток во 10 часот ќе ја реализира едукативно-еколошката престава Зелена Планета. Претходно едукативни цртани филмови ќе се прожектираат во Детската Градинка 11 Септемвриво Ресен.

 

Преку забава до поголема свест за значењето на селектирањето и третманот на различен вид отпад, почнувајќи од хартијата, пластиката, стаклото, лимената амбалажа, па сѐ до електронскиот. Со претставата „Зелена планета“ наменета за деца од прво до петто одделение, продолжува проектот за едукација на најмладите за придобивките од рециклирање и правилен третман на отпадот.

Од „Нула отпад“ веруваат оти оваа претстава ќе наиде на позитивен прием кај младите генерации.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.