S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Започна асфалитирањето на патниот правец Ресен- Царев Двор

По минатонеделното завршување на подготвителните работи насочени кон реконструкција на дел од регионалниот патен правец Ресен- Царев Двор, вчера започнаа изведбените работи за асфалтирање на овој патен правец. Се работи за делница долга 1,7 км која практично беше најоштетениот дел од патниот правец од Ресен до Царев Двор.Градежните работи ги изведува ресенската секција на  ЈП Македонија Пат, а истите ќе чинат околу 7 милиони денари.

 

Увид на градежно-изведбените работи изврши Градоначалникот на Општина Ресен д-р Ѓоко Стреезовски, кој изрази задоволство од динамиката со која се одвиваат работите, нагласувајќи дека за десетина дена делницата ќе биде целосно реконструирана и истата ќе биде во функција пред стратот на летната туристичка сезона.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.