S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Во Среда започнува Меѓуопштинскиот Турнир во Мал Фудбал - Ресен 2017

Од Среда 07.06.2017 година во Ресен во Спортската сала Зоран Стојановски започнува традиционалниот деветнаесети по ред Меѓуопштински Турнир во Мал Фудбал- Ресен 2017.

 

На турнирот ќе земат учество 16 екипи од поввеќе општини и тоа Ресен, Скопје, Демир Хисар, Битола, Прилеп, Охрид и др. Натпреварите ќе се играат секој ден со почеток од 19 часот. .Покрај натпреварувачкиот дел на натпреварот предвидено е да се одржат и ревијални натпревари, многу забава и лотарија за присутните. 

Од страна на организаторите на Турнирот се очекува во текот на утрешниот ден да се објави и составот на групите и распоредот на разигрување.Покроветел на Турнирот е Градоначалникот на Општина Ресен. 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.