S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Денес во Ресен гостуваат Солза и смеа со "Жена на Позајмица"

Вечерва во кино салата на Домот на култура Драги Тозија во Ресен со почеток од 20 часот ќе се изведе театарската комедија "Жена на позајмица " во изведба на битолските Солза и Смеа.Организатор на настанот е Домот на Култура од Ресен под покровителство на Градоначалникот на Општина Ресен д-р Ѓоко Стрезовски.

Влезницата за сите заинтересирани ќе чини 50 денариСолза и смеа новата претстава Жена на позјамица,  премиерно ја изграа во Битола на 25 ти април оваа година.Ресен е  дел од македонската турнеја на Солза и смеа, која веќе започна во неколку градови низ Македонија.

Временска прогноза

Resen

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.