S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Честитка на Градоначалникот на Општина Ресен по повод Рамазан Бајрам

Градоначалникот на Општина Ресен д-р Ѓоко Стрезовски по повод завршувањето на светиот месец- празникот Рамазан Бајрам упати честитка до муслиманските верници. Во честитката меѓудругото стои:

 

На сите граѓани од исламска вероисповест им го честитам големиот празник Рамазан Бајрам со желба за добро здравје, среќа, мир, благосостојба и успех во животот. Се надевам дека во духот на меѓусебната толеранција и соживот по кој е позаната Општина Ресен дека  светиот месец Рамазан ги зацврсти универзалните човечки вредности на добрина,милост и простување. Нека Рамазан Бајрам донесе полни раце дарови во домовите, здравје и бериќет . Во духот на празникот на сите Вас кои го славите овој празник ви посакувам лична среќа и духовен мир.

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.