S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Фото конкурс "Балкански Зелем Појас"

Македонското еколошко друштво во соработка со Еуронатур од Германија втора година по ред го организира фото конкурсот на тема “Балкански зелен појас”.

 

Балканскиот зелен појас е дом на многу различни предели и див свет.Затоа ги покануваме сите посетители и жители на Балканскиот зелен појас даистражуваат и ди ни ги испратат своите приказни преку фотографија.Повеќе информации за начинот и правилата на учество на фото конкурсот може да се најдат ТУКА

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.