S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Ќе се одржи манифестацијата Иванден 2017

Општинската установа Дом на култура „Драги Тозија“ - Ресен и оваа година, по петти пат, традиционално ја организира манифестацијата „Иванден 2017 година“.

 

На 7 јули, петок, во 11 часот, сите Иванки да ги собереме во дворот на Домот на културата, каде ќе се дружиме, забавуваме, ќе јадеме традиционално посно гравче и ќе ја избереме најубавата Иванка.

 

Вашето учество пријавете го на телефон 551-021 или во просториите на Домот на култура „Драги Тозија“ - Ресен.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.