S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Соопштение од ПЕ на МЗШВ

 СООПШТЕНИЕ    

Рокот за поднесување барања за субвенции во земјоделството е започнат од 03 Јули  а ќе трае до 15 Септември 2017 година.Сите заинтересирани земјоделци можат сами да поднесат барање за директни плаќања преку Е – БАРАЊЕ кое е поставено на страната на Агенција за финансиска подршка во земјоделството и руралниот развој а можат и преку нас во подрачните единици ,земјоделците (кои не се во можност сами да си креират барање) барање во пропишаниот рок но не покасно да поднесат барање техничка помош најдоцна до 30 Август 2017 година.

 

Барањето се поднесува по електронски пат без доставување документи, а  врз основа на претходно евидентирани податоци во Единствениот регистар на земјоделски стопанства и Регистарот за идентификација и регистрација на домашни животни исто како и претходната година.

 Одгледувачите на говеда, овци, кози и пчели пред поднесување на барањето треба задолжително да ја проверат податоците со принт на неофицијално барање  и по потреба да ја ажурираат состојбата на животните во ветеринарното друштво со кое имаат склучено договор.

 

Со почит ,

 

МЗШВ  ПЕ РЕСЕН

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.