S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Beach Run во недела во Претор

Во Недела 9.7.2017 со почеток од 11 часот во т.н. Претор ќе се одржи по втор пат трката насловена како  Beach Run

 

 

Beach Run е серија на трки која ќе се одржи на 5 локации покрај вода во Македонија (Скопје, Преспа, Дојран, Маврово и Охрид) во текот на јули 2017 година, во вид на летна лига во трчање на 5км.

ДАТУМИ И ЛОКАЦИИ
Недела, 2 јули 2017 Скопје
Недела, 9 јули 2017 Преспа
Недела, 16 јули 2017 Дојран
Недела, 23 јули 2017 Маврово
Недела, 30 јули 2017 Охрид

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.