S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Во Сирхан ќе се одбележи христијанскиот празник Света Недела

Во четврток на 20.07.2017 година по повод христијанскиот празник Света Недела во истоимента црква во Шурленци- Сирхан ќе се одржи општонароден собир.

Општонародното дружење и веселба ќе започне во 09 часот, а претходно од 07.30 часот во Црквата Св. Недела ќе се одржи богослужба.

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.