S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Продолжува реконструкцијата на дел од патот А3 кој минува низ Ресен

По повеќедневниот прекин на изведбените активности на делот на регионалниот пат А3 кој минува низ Ресен , од завчера повторно се продолжени изведбените активности кои ги спроведува Градежната Компанија Илинден, и кои во овој момент се одвиваат на една од најфрекфентните улици во Ресен – улицата Ленинова.

 

 

Според надлежните зафтото во комплет треба да ја опфати улицата во целата своја должина при што се остранува оштетениот слој на асфалт и се поставува нов. По комплетирањето на улица Ленинова, проектот предвидува и рехабилитација на најоштетените делови на делот од патот кој го поврзува Ресен со месноста макази каде пред скоро време беше завршен проектот за реконструкција на делницата Битола – Макази .

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.