S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Започна асфалтирање на помали патчина и улици во Ресен

Во изминатите два дена во  Општина Ресен се реализира проект за асфалтирање на помали улици  и патчиња. Досега се изградени улица во с. Сопотско,  во должина од 150 метри, два краци на улица Јосиф Јосифовски, два краци на ул. Мите Трајчевски.

Согласно проектот треба да асфалтираат вкупно 3800 м2 помали патчиња и улици и целиот зафат треба да биде завршен во наредните 10 дена. Инвеститор на градежните работи е Општина Ресен, а средствата се обезбедени од општинскиот буџет.

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.