S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Олесен пристапот до овоштарниците во ресенското поле

Општина Ресен деновиве спроведува акција за рехабилитација на пристапни патишта до овоштарниците во околината на Ресен.Денес е целосно рехабилитиран пристапниот пат до овоштарниците во м.в. Орешје, каде всушност е и најголема концентрацијата на овоштарници во ресенското поле.

Со оваа активност се овозможува полесен и побезбеден пристап до овоштарниците во овој дел на полето, а доколку се укаже потреба и можност за слични интервенции, истите ќе бидат преземени и на други локации во Преспа.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.