S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Започна обележувањето на магистрала низ Ресен

Општината Ресен , согласно планските активности за безбедност во сообраќајот, денес започна со поставување на хоризонтална сообраќајња сигнализација на делот од магистралниот пат А3 кој минува низ Ресен и Јанковец.Екипи на изведувачот, ЈП Македонија Пат , денес ја обележаа трасата од сообраќајниот јазол кај м.в. Макази до крстосницата што ја сочинуваат улиците Корчуланска и Ленинова во должина од околу 3 километри.

Од почетокот на наредната недела ќе се продолжи со оваа активност со која се предвидува поставување на хоризонтална сообраќајна сигнализација на целиот дел од магистралата , како и на кракот кој води од Ресен до т.н. Стење и државната граница со Република Албанија.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.