S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Честитка на Градоначалникот Стрезовски по повод Курбан Бајрам

По повод големиот верски празник Курбан Бајрам,  Градоначалникот на Општина Ресен д-р Ѓоко Стрезовски  упати честитка до сите преспанчани и граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед.

 

"Ви упатувам искрени честитки и најубави желби еден од најголемите муслимански празници Курбан-Бајрам да го поминете во мир,добро здравје и радоста на празниците да ја поделите во кругот на семејството,пријателите и комшиите. Хуманизмот и милосрдието меѓу луѓето кои се вековна традиција на овој простор и кои се карактеристика на овој празник, нека продолжат и оваа година.Овој празник е познат по солидарноста и грижата никој да не биде заборавен, роднините, пријателите, сограѓаните, сиромашните, болните и осамените.  Нека владее добрата мисла и добрите човекови дела, како за празникот, така и во текот на целата година Нека Ви е честит Курбан Бајрам!" - стои во честитката на Градоначалникот Стрезовски

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.