S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Започна новата учебна година во Општина Ресен

Денеска по повод почетокот на новата учебна година , Градоначалникот на Општина Ресен д-р Ѓоко Стрезовски изврши посета на ОУ Гоце Делчев, ОУ Мите Богоевски- Ресен како и на СОУ Цар Самоил во Ресен .

 

На новите првачиња , Градоначалникот Стрезовски им посака топло  добредојде и  многу успех во текот на нивниот воспитно образовен пат. Според податоците на надлежните оваа учебна 2017/18 година на територијата на Општина Ресен вкупно се запишаа 123 првоодделенци во петте основни училишта во Преспа , како и 68 ученици во прва година во СОУ Цар Самоил во Ресен.

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.