S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Преспа
  • Register

ЗАКАЖАНА 18-ТА СЕДНИЦА НА СОВЕТ НА ОПШТИНА РЕСЕН

Претседателот на Совет на општина Ресен , Методија Пашковски, ја закажа 18-та седница на Советот на Општина Ресен, која ќе се одржи на ден  30.06.2014 година (понеделник) во 11:00 часот во салата на Советот на Општина Ресен.

 

За седницата е предлага следниот

Д Н Е В Е Н    Р Е Д

1.Предлог-Одлука за донесување на Детален урбанистички план за УЕ-2, Блок-1,Ресен, плански период (2014-2019), Општина Ресен 
2.Предлог-Програма за дополнување на Програмата за Урбано планирање, Урбанистичко планирање и изработка на урбанистички планови во Општина Ресен во 2014 година 
3.Предлог-Одлука за започнување на постапка за доделување на договор за воспоставување на јавно приватно партнерство за реконструкција, модернизација, надградба и оддржување на системот за јавно осветлување на подрачјето на Општина Ресен 
4.Предлог-Одлука за дополнување на Одлуката за комунален ред на подрачјето на Општина Ресен   
5.Советнички прашања

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.