S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Преспа
  • Register

ЈКП Пролетер започна акција за отстранување на дива вегетација

На 25 јуни  започна Еко -акција за поубав и почист Ресен која ја организира  општина заедно со ЈКП Пролетер .Се уредуваат деловите низ градов кои се обраснати со дива вегетација.

Се планираа оваа акција да продолжи и во наредните десетина дена.Во интерес на истата, граѓаните на Ресен можат да дадат свој придонес со средување на зеленилото во и околу своите приватни имоти и дворни места.

Со оваа акција дополнително ќе се санираат и две диви депонии во с. Асамати и с. Езерани.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.