S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Ограбена бензиска пумпа во Ресен

Над илјада евра биле украдени од бензинска пумпа на „Макпетрол“ во Ресен во недела na 27.07.2014 година во раните утрински часови, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Маскиран разбојник вооружен со пиштол утрото влегол во бензинската пумпа на „Макпетрол“ на излезот на Ресен кон Битола. Со рачката од оружјето го удрил вработениот и од касата одзел околу 80.000 денари по што избегал.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.