S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Игор Ефтимовски ученик на генерацијата 2010-2014 во СОУ Цар Самоил

 Синоќа  во преполната  Кино сала  при Домот на култура Драги Тозија се одржа традиционалната манифестација ``Најдобри од Најдобрите`` каде беа доделени дипломите на матурантите од генерацијата 2010-2014 при СОУ ``Цар Самоил``.

 

Од вкупно 119 матуранти кои во изминатите 4 години го минаа процесот на средно  образование, за ученик на генерацијата ,комисијата за избор го прогласи  Игор Ефтимовски за континуиран одличен успех, поведение, учество во слободни активности и освени награди за регионални и државни натпревари со освоени 405 бодови.

На свечениот чин на доделување на дипломите, Градоначалникот на Општина Ресен М-р Ѓоко Стрезовски  им посаха успех во понатамошните животни предизвици и им посака да еден ден како оформени професионални личности својата професионална кариера да ја реализираат во општина Ресен.

На најдобриот ученик на генерацијата, Градоначалникот Стрезовски му поклони лап-топ компјутер.

 

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.