S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Ресенчанец загина во сообраќајна несреќа

Синоќа на патниот правец Прилеп-Битола во близина кај селото Беранци, животот го загуби 29 годишниот ресенчанец Г.Т. а другиот настрадан  во несреќата со телесни повреди е пренесен во Битоласката клиничка болница каде е хоспитализирано во оделение за интензивна нега и реанимација.

Несреќата доцна синоќа настанала во директен судир помеѓу Фиат Уно и шлепер со скопски регистарски таблички.Поради несреќата патниот правец беше во неколкучасовен прекин, а возилата се преусмеруваа по стариот пат.

Оваа трагедија во која е загубен уште еден млад живот од Ресен е надоврзување на повеќето сообраќајни несреќи кои во краток период од една година трагично загинаа неколку жители на Општина Ресен.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.