S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Во полн ек е изградбата на пристапен пат до откупниот центар

Во полн ек е изградбата на пристапниот пат во месноста Макази од стариот пат Ресен – Битола кој води до откупно дистрибутивниот центар. Овој пат треба да овозможи непречен пристап за транспорт на возила и шпедиција до откуниот центар кој паралелно се гради на предвидената локација.

Должината на овој пат е околу 600 метри со ширина на патот од 10 метри и коловозна лента од околу 7 метри.Вкупната инвестиција за изградбата на овој пат е околу 13 милиони денари кои ги обезбедуваат Министерството за Транспорт и Општина Ресен. Денес на ова градилиште во посета беше Градоначалникот на ОпштинаРресен М-р Ѓоко Стрезовски кој од страна  а изведувачот , градежната фирма ``Жикол`` беше известен дека по поставувањето на првиот слој на асфалт наредниот слој на асфалт треба да биде готов до крајот на месец  Август.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.