S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Крводарителска акција за време на Преспанскиот Јаболкобер

Општинската организација на Црвен крст на Ресен на 27 Септември (сабота), на Преспанскиот јаболкобер во времетраење од 10.00 до 14.00 часот организира традиционална крводарителска акција.

Акцијата ќе се одржи во просториите на ООЦК Ресен-стара амбуланта. Ги повикуваме сите хумани и заинтересирани граѓани да се вклучат во крводарителската акција.

ОО на Црвен крст на Ресен

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.