S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

ОК на ВМРО ДПМНЕ Ресен се вклучи во собирање на помош за настраданато население од поплавите

ОК на ВМРО ДПМНЕ се вклучи во хуманитарната акција за помош на настраданото население во поплавените подрачја на територија на Република Македонија. Преставници на ОК на ВМРО ДПМНЕ предводени од Претседателот на ОК Анастас Џуровски и Градоначалникот на Општина Ресен М-р Ѓоко Стрезовски и заедно со претставник од ДООЕЛ РЕС КОМ Ресен кој обезбедија еден тон  вода за пиење , синоќа оваа помош му ја врачија на Градоначалникот на Општина Новаци Г-дин Лазар Котевски.

Запознавајќи се со полседиците од поплавите кои ги предизвика реката Црна на територија на Општина Новаци , преставниците на ОК ВМРО ДПМНЕ Ресен изразија подготвеност и во иднина да помогнат во справувањето со последиците од оваа временска непогода.

Исто така денеска на градскиот плоштад во Ресен УМС на ВМРО ДПМНЕ организира акција за доброволно донирање на помош за настраданите во поплавите во Република Македонија при што собраните средства ќе се донираат во најзагрозените подрачја.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.