S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Здружение на Возачи од Ресен - ОД ВАС СМЕ, СО ВАС СМЕ , ЗА ВАС СМЕ!!!!!

Здружението на возачи од Ресен, како организација која активно учествувала и учествува во креирањрто на безбедноста во нашата општина, оваа година ќе одбележи 40 години од своето постоење.Во текот на изминатите години во Станицата за технички преглед се извршиле  повеќе  од 80.000 технички прегледи а низ автошколата, низ нашите фичовци, југа и спаркови , поминале повеќе од 7.000 кандидати за возачи.

Токму затоа, искуството, најмодерната опрема и оквалификуван кадар се наш белег за сите овиегодини! Искрена благодарност за досегашната доверба кон сите возачи и сите потенцијални возачи и иматели на возила.Кај нас можете да добиете и меѓународна возачка дозвола, полномошно за управување на возило во странство,осигурување од сите компании на Вашето возило, стручна помош и консултации за состојбата на Вашето возило!

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.