S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Соопштение од Општина Ресен

Oпштина Ресен ја информира јавноста дека поради најавата за лоши временски услови  предвиденото авионско прскање против комарци за 12 јули 2015 година (недела) се одлага на неодредено време.

Штом се створат оптимални временски услови за прскање истото ќе биде извршено за што јавноста ќе биде благовремено известена. 

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.