S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Сашко Коцев со Стенд Ап Комедија во Ресен

Во рамките на манифестацијата Pреспанско Културно Лето 2015  , а како дел од активностите на Топол Културен Бран 2015 година, Општина Ресен заедно со Министерството за Култура на Република Македонија на 23.07.2015 година организира вечер на Стенд Ап Комедија со познатиот актер и комичар Сашко Коцев. Настанот ќе се одржи во Кино Салата на Дом на Култура Драги Тозија со почеток од 21 часот. Влезот за посетителите ќе биде бесплатен.

 

 

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.