S5 Soul Search - шаблон joomla Новости
Вести
  • Register

Нова Опрема за Мобилност од Ресен.

Изминатиот период како подршка на активностите на Здружението Мобилност и на тековниот проект за Општинско Корисна Работа во Општина Ресен , финасисран од УНДП во кој се опфатени повеќе десетици корисници на разни услуги , вклучително и терапевстски , во ресенското здружение добиена е нова опрема во вид на донација. Станува збор за медицински кревет од Медикус Хелп со додатни помагала кој го донира ресенската текстилна компанија Хатекс т.е. Директорот на компанијата г-дин Јованчо Рајчановски.

 

Иразувајќи огромна bлагодарност кон донаторот членовите на изразија членовите на здружението Мобилност ,а Наташа Доревска , физиотерапевт , ангажирана преку Проектот на Општина Ресен и УНДП за Општинско Корисна работа истакна дека оваа опрема доаѓа во вистинско време и дека со истата се зголемува и квантитетот и квалитетот на услугите што физиотерапевтите ангажирани преку проект ќе можат да ги ги понудат кон лицата со телесен инвалидитет во Ресен.

Временска прогноза

Light Rain

5°C

Resen

Light Rain

Humidity: 81%

Wind: 14.48 km/h

  • 24 Mar 2016

    Rain/Snow 6°C 0°C

  • 25 Mar 2016

    Partly Cloudy 7°C -3°C

PrespaNews

Prespanews.com не одговара и не мора да се согласува со ставовите и реакците на своите читатели и колумнисти кои ги објавува  во дел од своите  рубрики. Не е Забрането преземање/копирање на содржините меѓутоа ред е да се побара  претходна согласност од авторот или од редакцијата Контакт 24/7   Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.